Novinky

13.11.2009 20:00 - Stínové kyvadlo a Jejaču

Stínové kyvadloBásně, projekce, hudba v pevněručí performerů-bruslařů, v hlavě bzučí-cí-cíl wčelařů aneb Stínové kyvadlo.

Zbytek večera bude patřit kapele Jejaču ve složení Milada Jašová - zpěv, Jaromír Jíra - kytara zpěv, Luboš Jeřábek - kytara zpěv, Jakub Žalub - perkuse

Rybanaruby | Mánesova 87 | Praha 3 | http://www.rybanaruby.net

8.10.2009 20:00 - V rámci bez obrazu XX.

V rámci bez obrazu XX.Ondřej Linhart Vám sdělí svým specifickým způsobem své nové texty, připluje též "TITÁN: Hudebně-poetické pásmo vás zavede zpět do oné mrazivé noci, kdy se odehrála největší námořní katastrofa. Hudba - Jiří Chvojka, slova - Aleš Misař."

Večer přibarví jazz v podání Janka Jaryna (basa), Mirka Šmilauera (kytara) a Víta Halšky (perkuse).

vramcibezobrazu.cz

Divadlo Viola | Národní třída 7 | Praha 1 | http://www.divadloviola.cz/

Od Radany Šatánkové o prvním květnu

Radana ŠatánkováPrvní květen je lásky čas, ale také Svátek práce. Úžasné spojení. Na svahu pod pražským Petřínem ? známým to kopcem pro lásku ? se scházejí už po několik let vesměs mladí básníci a umělci.

Stalo se tradicí, že kolem fontány nad dětským hřištěm najdete prádelní šňůry a na nich visí poetická sdělení pro kolemjdoucí, kteří si už zvykají. Garanty akce a pořadateli jsou Ondřej Linhart a Honza Čiverný. ?Provádíme tato hravá vystoupení zhruba od roku 1999. Tehdy tam pořádal Klub 8 v čele s Renatou Bulvovou tzv. Básnické ZOO. Vypadalo to dost podobně ? šňůra, na ní zavěšené básně?,? vzpomíná Ondřej Linhart na začátky pod širým nebem. Jistě by bylo dobré taky prozradit, kdo se letošního čtení aktivně zúčastnil. Kromě organizátorů to byli David Pillow, Martina Verčáková, Ota Kars, Paul Merild, Viki Shock, Adéla Hošková, Radana Šatánková, Jarmila Hannah Čermáková, Věra Dumková, Milada Jašová, Básník Ticho a spousta dalších, které přivál vítr.

Svou první sbírku básní tu v kruhu přátel pokřtil Jim ? vlastním jménem David Kühnmund ?, čtyřiadvacetiletý performer z Prahy. Jeho úhledná brožura obsahuje na dvacet básní, které vznikly v letech 2002 až 2005. Na realizaci vydání se velkou měrou podílel Ondřej Linhart. Kmotrou Jimových Smělých úst (básník a vítr) se stala Radana Šatánková. Autor se o svém literárním počinu vyjádřil slovy: ?Obsah tohoto dílka byl zamýšlen koncepčně. To znamená, že pokládám otázky, na které by si každý čtenář mohl odpovědět. Zabýval jsem jak svými niternými pocity, tak děním kolem sebe.?

Dobře se nám sedělo na dekách, pilo víno, povídalo. Že některá jména, umělecké pseudonymy či přezdívky neznáte? Tak neváhejte a přijďte mezi básníky. Trocha poezie nikoho nezabije! ....... pokračování

novinky | 19.8.2009 22:11

1.6.2009 19:00 - Sociální poezie - mezi rodinou a prací

Literární večer - Sociální poezie mezi rodinou a pracíVážení přátelé poezie, milí bohémové, přijměte pozvání na literární večer pod názvem

SOCIÁLNÍ POEZIE - MEZI RODINOU A PRACÍ

v hlavní roli performer a solitér ONDŘEJ LINHART

hudební doprovod Luboš Jeřábek - bluesová kytara

v druhé části po přestávce budou mít diváci možnost prezentovat své texty

večer vděčně koordinuje Věra Dumková alias dumka69

Unijazz | Jindřišská 5 | Praha 1 | http://www.unijazz.cz

1.5.2009 14:00 - PETŘÍN 2009

Všichni na petřín!Tak je to tady zase, rok se sešel s rokem a je čas vyrazit na Petřín. Jako již po několikáté se 1. května 2009 sjedeme na Petříně. Sraz je ve 14:00 hodin. S sebou si vem deku, občerstvení, dobrou náladu a žertovnou pokrývku hlavy. Účast povinná. Básníci a básnířky nezapomeňte na své texty bude se totiž číst... Kdo pořád nechytil tak se jedná o autorské čtení poezie pod širým nebem za doprovodu hudby. Kdo umí na něco hrát vemte si nástroj s sebou.

Petřín | u kašny nad Nerudou | Praha
« předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 18 26 34 další »